CO W GARACH PISZCZY ZDROWIE

JABŁKA NAJLEPSZE NA JESIEŃ? MY JEMY JABŁKA CAŁY ROK!

Jabłko to najbardziej znany polski owoc, jedząc go nawet nie wiesz, ile dobrego robi dla Twojego organizmu!

Jabłka pomagają w zwalczaniu nadwagi! Pomimo, że zawierają dużo cukrów w swoim składzie, posiadają również wiele wody i błonnika, co pomaga nam z walką z dodatkowymi kilogramami. Te owoce zawierają również glikozyd, który wchodzi w skład leków wspomagających walkę z otyłością.

Jabłka pomagają w leczeniu cukrzycy! Spożywanie jabłek dostarcza do organizmu kwas galakturonowy, który obniża zapotrzebowanie organizmu na insulinę. Dzięki temu, cukry proste nie pozostają w naszych organizmach, co skutkuje pozbywaniem się zbędnych kilogramów.

Jabłka poprawiają prace jelit, a co za tym idzie poprawiają metabolizm. Lekarze zalecają przy leczeniu zespołu jelita drażliwego spożywanie jabłek, ponieważ istotnie zmieniają liczebność kolonii bakterii w jelicie grubym. Jabłka również przeciwdziałają powstawaniu hemoroidów, poprawiają trawienie i przeciwdziałają zaparciom.

Jabłka zawierają dużą ilość potasu! Znakomicie sprawdzają się we wzmacnianiu pracy serca oraz innych mięśni.

Jabłka są znakomitym źródłem witaminy C! Średnie jabłko dostarcza nam 1/6 dziennego zapotrzebowania. Te owoce zawierają również, żelazo, potas, sód, magnez czy wapń, które są nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.

MADZIA

fot. pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *