mc'donald's
CO W GARACH PISZCZY ZDROWIE

MC’DONALD’S – tabela wartości odżywczych

Spożywając posiłki na restauracjach typu fast food warto pamiętać, by spożywane dania były zdrowe i pełno wartościowe. Dlatego przygotowaliśmy tabele wartości odżywczych posiłków serwowanych w restauracji MC’DONALD’S. #zadbajozdrowie

ProduktKalorycznośćBiałkoTłuszczWęglowodanyBłonnik
kcalgggg
Big Mac5102726413
Cafe Latte13577110
Cappucino duże12567100
Cappucino małe754460
Cheeseburger3051613302
Chicken Strips – 3 szt.3352516214
Chicken Strips – 5 szt.5604227347
Chicken Wings – 3 szt.3501924140
Chicken Wings – 5 szt.5803240230
Chicken Wings – 8 szt.9305164371
Chikker3351510453
Ciastko jabłkowe245213291
Coca-cola duża21000530
Coca-cola mała11000270
Coca-cola średnia17000420
Coca-cola Zero00000
Do sałatki – oliwa z oliwek820900
Duże lody w kubełku plastikowym z polewą o smaku czekoladowym28058461
Duże lody w kubełku plastikowym z polewą o smaku karmelowym28546540
Duże lody w kubełku plastikowym z polewą o smaku truskawkowym22544431
Duże lody w waflu z polewą o smaku czekoladowym30568521
Duże lody w waflu z polewą o smaku karmelowym31056590
Duże lody w waflu z polewą o smaku truskawkowym25044490
Espresso00000
Fanta duża18000500
Fanta mała9000230
Fanta średnia14500360
Filet-o-Fish3201413362
Frytki średnie340417414
Frytki duże475623586
Frytki małe240312293
Grzanki6022101
Hamburger255139302
Herbata – mała, duża00000
Kanapka śniadaniowa – jajko i bekon6352933535
Kawa czarna – mała, duża00000
Kawa duża z mlekiem754460
Kawa mała z mlekiem502240
Ketchup100030
Kurczakburger3101211393
Lipton Ice Tea Lemon duża14000340
Lipton Ice Tea Lemon mała7000170
Lipton Ice Tea Lemon średnia11500270
Małe lody14033250
McChicken4202017462
McCroissant2901216232
McDouble4002420302
McFlurry 26058420
McMuffin – jajko i bekon3251716273
McMuffin – jako3001514273
McMuffin – wieprzowy DeLuxe3901822283
McMuffin – wieprzowy z jajkiem4652528273
McNuggets – 20 szt.8855545625
McNuggets – 4 szt.175119121
McNuggets – 6 szt.2701714191
McNuggets – 9 szt.3952520282
McRoyal5303228363
McTost Bekon i Ser2751312282
McTost Pieczarki i Ser250117373
McTost Szynka i Ser2651510282
McWrap Bekon DeLuxe Chrupiący Kurczak4452315533
McWrap Bekon DeLuxe Grillowany Kurczak340258443
McWrap Klasyczny Chrupiący Kurczak4652316563
McWrap Klasyczny Grillowany Kurczak365269443
McWrap śniadaniowy – jajko i bekon4951823524
McWrap śniadaniowy – Wieprzowy z pieczarkami6802044486
McWrap śniadaniowy wieprzowy z jajecznicą5902538362
Miód250060
Musli&jogurt290911382
Owocogurt19577252
Placek ziemniaczany13518142
Sałatka Grillowany Kurczak Premium21027862
Sałatka Kurczak Premium3152515183
Sałatka z sosem101011
Shake o smaku czekoladowym duży33597581
Shake o smaku czekoladowym mały20054361
Shake o smaku truskawkowym duży33086610
Shake o smaku truskawkowym mały21054380
Shake o smaku waniliowym duży32586600
Shake o smaku waniliowym mały20554370
Snack Wrap240910272
Snack Wrap z Jajecznicą2301211221
Sok jabłkowy 0,2 l9000230
Sok pomarańczowy10020221
Sos 1000 wysp800830
Sos barbecue4500110
Sos Blue Cheese10011010
Sos cesarski1002930
Sos czosnkowy650630
Sos jogurtowo-koperkowy300150
Sos musztardowy601370
Sos słodko-kwaśny5000120
Sos winegret18502010
Sprite duży11600290
Sprite mały6000150
Sprite średni9500230
Sweet McGriddies – 2 szt.22546382
WieśMac5802936333
Woda mineralna00000
*opracowane na podstawie – H.Kunachowicz, I.Nadolna, B.Przygoda, K.Iwanow „Tabele składu i wartości odżywczej żywności”, PZWL, Warszawa 2005

MADZIA

fot. pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *