owoce ile kalorii wartości odżywcze
CO W GARACH PISZCZY ZDROWIE

OWOCE – TABELA WARTOŚCI ODŻYWCZYCH

Gotując w domu warto pamiętać, by posiłki były zdrowe i pełno wartościowe. Dlatego przygotowaliśmy tabele wartości odżywczych owoców zawartych w 100 g produktu. . #zadbajozdrowie i #zostanwdomu 

ProduktKalorycznośćBiałkoTłuszczWęglowodanyBłonnik
kcalgggg
Acerola, surowa160,20,22,62
Truskawki280,70,47,21,8
Truskawki, mrożone280,70,47,21,8
Maliny291,30,3126,7
Maliny, mrożone291,30,3126,7
Porzeczki czerwone311,10,213,87,7
Porzeczki białe3310,213,16,4
Poziomki330,80,58,32
Porzeczki czarne351,30,214,97,9
Porzeczki czarne, mrożone351,30,214,97,9
Arbuz360,60,18,40,3
Cytryna360,80,39,52
Grejpfrut360,60,29,81,9
Melon360,90,38,41
Gujawa380,80,611,94,7
Morwa, całe owoce381,3b.d.8,12
Owoce opuncji 380,80,77,15
Limonka, surowa390,52,41,9b.d.
Agrest410,80,211,83
Papaja410,60,111,11,9
Mandarynki420,60,211,21,9
Pomarańcza440,90,211,31,9
Czarne jagody450,80,612,23,2
Czarne jagody, mrożone450,80,612,23,2
Śliwki450,60,211,71,6
Śliwki bez pestek, mrożone450,60,211,71,6
Brzoskwinia4610,211,91,9
Jabłko460,40,412,12
Morele470,90,211,91,7
Wiśnie470,90,410,91
Wiśnie bez pestek, mrożone470,90,410,91
Nektarynka480,90,211,81,2
Żurawina490,60,711,73,1
Ananas540,40,213,61,2
Bez czarny, owoce542,61,76,56,5
Gruszka540,60,214,42,1
Jeżyny, surowe541,4112,45,6
Kiwi560,90,513,92,1
Czereśnie6110,314,61,3
Cherymoja (anone)631,50,313,61
Marakuja (passiflora), surowa632,40,49,51,5
Kumkwat, surowy640,60,314,6b.d.
Malinojeżyny, surowe641,1151,1
Mango670,50,3171,7
Mirabelki670,70,2150,9
Winogrona690,50,217,61,5
Kaki 700,60,3162,5
Brzoskwinie w syropie730,40,118,20,9
Granaty740,70,616,72,2
Liczi 750,90,3171,6
Figi, świeże770,80,319,12,9
Ananas, plastry w syropie840,40,1211
Jarzębina słodka, owoce851,5b.d.182,4
Dzika róża, owoce8920,718,74
Banan9510,323,51,7
Oliwki zielone, konserwowe1251,412,74,12,4
Dżem z czarnych porzeczek, niskosłodzony1520,50,139,62,8
Dżem jagodowy, niskosłodzony1530,30,238,21,3
Dżem śliwkowy, niskosłodzony1530,30,137,90,8
Dżem truskawkowy, niskosłodzony1530,30,237,80,8
Dżem wiśniowy, niskosłodzony1540,40,237,50,4
Dżem z owoców kiwi, niskosłodzony1540,40,237,80,8
Dżem brzoskwiniowy, niskosłodzony1550,50,138,30,9
Dżem ananasowy, niskosłodzony1570,20,138,60,5
Dżem morelowy, niskosłodzony1570,40,138,80,7
Dżem pomarańczowy, niskosłodzony1590,30,139,20,6
Awokado160215,37,43,3
Dżem śliwkowy21410,2531,8
Suszone jabłka2382,12,162,310,3
Dżem śliwkowy, wysokosłodzony2510,30,162,10,8
Dżem z czarnych porzeczek, wysokosłodzony2510,50,163,92,8
Dżem truskawkowy, wysokosłodzony2520,30,262,30,9
Dżem wiśniowy, wysokosłodzony2520,40,261,70,5
Syrop truskawkowy2640,20,1650,4
Śliwki suszone (z pestką)2673,51,268,99,4
Suszone daktyle27720,4748,7
Suszone rodzynki2772,30,571,26,5
Suszone Morele2845,41,272,210,3
Suszone figi2903,61,27812,9
Suszone banany3603,81,188,86,4
*opracowane na podstawie – H.Kunachowicz, I.Nadolna, B.Przygoda, K.Iwanow „Tabele składu i wartości odżywczej żywności”, PZWL, Warszawa 2005

MADZIA

fot. pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *