wędlina mięso
CO W GARACH PISZCZY ZDROWIE

MIĘSO I WĘDLINY – TABELA WARTOŚCI ODŻYWCZYCH

Gotując w domu warto pamiętać, by posiłki były zdrowe i pełno wartościowe. Dlatego przygotowaliśmy tabele wartości odżywczych mięsa oraz wędlin zawartych w 100 g produktu. #zadbajozdrowie i #zostanwdomu

MIĘSA

ProduktKalorycznośćBiałkoTłuszczWęglowodanyBłonnik
kcalgggg
Kości, wywar51,2000
Flaki84162,200
Cielęcina, polędwica9520,61,4brak danych0
Nerki wołowe9515,63,600
Płuca baranie9518,42,30,20
Cielęcina, goleń9820,91,6brak danych0
Grasica cielęca9917,23,4brak danych0
Nerki wieprzowe10216,83,800
Cielęcina, sznyclówka10520,52,400
Cielęcina, łopatka10619,92,800
Cielęcina, udziec10819,93,100
Konina, mięso bez kości10921,52,500
Konina, mięso z kością10921,52,500
Mózg cielęcy11110,17,60,50
Serca wieprzowe11116,94,800
Baranina, polędwica11220,43,4brak danych0
Serce cielęce11315,95,110
Wołowina, polędwica11320,13,500
Serce wołowe11716,95,30,40
Wołowina, pieczeń11720,93,600
Wątroba cielęca12419,23,34,10
Wątroba wołowa125203,140
Mózg barani12810,99,10,60
Wątroba wieprzowa130223,42,60
Baranina, sznycel13119,16,1brak danych0
Cielęcina, mostek13118,66,3brak danych0
Wątroba barania13321,2430
Mózg wieprzowy13911,110,600
Wołowina, rostbef15221,57,300
Serce baranie15716,81000
Wołowina, rozbratel15716,710,100
Jagnięcina, udziec16019,49,100
Ozór wieprzowy16516,511,100
Wieprzowina, schab środkowy z kością174211000
Baranina, biodrówka19413,514,81,70
Ozór barani19418,713,2brak danych0
Wołowina, łata21619,115,500
Wołowina, szponder21719,315,700
Wołowina, ogon22521,415,700
Baranina, udziec232181800
Wieprzowina, łopatka2571621,700
Wieprzowina, szynka surowa2611821,300
Wieprzowina, karkówka26716,122,800
Nogi wieprzowe2742320,400
Baranina, łopatka28415,62500
Wieprzowina, golonka ze skórą29418,624,700
Wieprzowina, żeberka32115,229,300
Baranina, mostek3811237brak danych0
Wieprzowina, boczek bez kości51010,15300
Wieprzowina, podgardle6307,467,800

WĘDLINA

ProduktKalorycznośćBiałkoTłuszczWęglowodanyBłonnik
kcalgggg
Szynkówka wołowa8516,21,51,40
Kiełbasa szynkowa z indyka8817,220,20
Polędwica z piersi kurczaka9320,41,200
Szynka z piersi kurczaka9821,21,20,20
Polędwica w galarecie10114,54,41,40,5
Szynka kanapkowa10214,24,40,90
Wędzonka wołowa, gotowana10217,83,10,50
Polędwica z indyka10515,84,60,10
Szynka wołowa, gotowana10720,921,10
Kiełbasa delikatesowa z kurczaka10919,63,30,10
Kiełbasa szynkowa z kurczaka11016,2500
Szynka z udźca z kurczaka11717,25,300
Szynka delikatesowa z kurczaka12318,25,600
Kiełbasa mazurska z indyka12914,87,70,10
Ozory w galarecie14116,77,61,70,3
Baton szynkowy z indyka14314,99,30,10
Baton z kurczaka14416,78,60,10
Pasta kanapkowa z kurczaka15610,411,33,50
Kiełbasa podsuszana z kurczaka16221,78,400
Polędwica sopocka16519,99,10,90
Mielonka (Luncheon meat)17112,811,70,10
Polędwica luksusowa17719,5102,40
Kiełbasa kanapkowa z kurczaka17911,813,530,1
Pieczeń z kurczaka z pieczarkami18013,810,29,10,7
Szynkówka wieprzowa19113,614,71,40
Kiszka kaszana jęczmienna1957,312,6131
Kurczak faszerowany, pieczony19920,511,92,80,1
Kiełbasa rzeszowska20320,913,400
Kaszanka z kurczaka2049,811,716,41,7
Kiełbasa mortadela2051217,700
Kiełbasa mortadela z indyka2091118,50,10
Kiełbasa zwyczajna20917,615,600
Kiełbasa śląska21018,415,300
Pasztet z kurczaka pieczony21414,414,37,50,4
Pasztet podlaski z kurczaka2286,721,13,60,2
Wątrobianka23110,720,90,70,1
Kiełbasa podlaska z kurczaka23220,716,70,10
Szynka wieprzowa, gotowana23316,418,310
Kiełbasa jałowcowa z kurczaka2361917,90,10
Baleron gotowany24415,120,20,90
Kabanosy z kurczaka24722,817,40,10
Kiełbasa podwawelska24717,319,60,90,1
Kiełbasa lubuska24917,5184,80,1
Szynka wiejska25317,120,30,90
Parówki z kurczaka25910,822,44,20,1
Kiełbasa toruńska26320,920,100
Kiełbasa myśliwska, sucha29127,820,100
Kiełbaski bawarskie30815,527,70,10
Kiełbasa żywiecka31520,326,300
Salceson włoski31814,629,300
Kiełbasa domowa32014,729,20,50,1
Kiełbasa krakowska, sucha32325,624,800
Kiełbasa parówkowa3231131,500
Kabanosy32627,424,300
Salceson czarny33612,6320,50,1
Parówki popularne3429,534,300
Kiszka pasztetowa38412,535,74,30,1
Pasztet pieczony – sklepowy3901731,213,52,3
Kiszka krwista40414,2359,20,2
Salami luksusowe54021,950,60,90
Salami popularne56821,653,71,40,1
*opracowane na podstawie – H.Kunachowicz, I.Nadolna, B.Przygoda, K.Iwanow „Tabele składu i wartości odżywczej żywności”, PZWL, Warszawa 2005

MADZIA

fot. pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *