warzywa tabela wartości odżywczych
CO W GARACH PISZCZY ZDROWIE

WARZYWA – TABELA WARTOŚCI ODŻYWCZYCH

Gotując w domu warto pamiętać, by posiłki były zdrowe i pełno wartościowe. Dlatego przygotowaliśmy tabele wartości odżywczych warzyw zawartych w 100 g produktu. . #zadbajozdrowie i #zostanwdomu 

ProduktKalorycznośćBiałkoTłuszczWęglowodanyBłonnik
kcalgggg
Rabarbar90,50,14,63,2
Ogórek kwaszony1110,11,90,5
Portulaka111,50,30,62
Kapusta kwaszona121,10,23,42,1
Kapusta pekińska121,20,23,21,9
Ogórek130,70,12,90,5
Sałata lodowa130,70,31,90,6
Seler naciowy1310,23,61,8
Endywia, surowa141,80,21,21,2
Roszponka141,80,40,71,5
Rzodkiewka1410,24,42,5
Sałata141,40,22,91,4
Cukinia151,20,13,21
Mrożona cukina151,20,13,21
Pomidor150,90,23,61,2
Szpinak, mrożony152,30,42,72,3
Fasola cięta161,50,24,52,4
Skorzonera161,40,41,617
Szpinak162,60,432,6
kiełki bambusa172,50,31b.d.
Boćwina172,10,55,54,4
Kapusta chińska171,20,331,3
Papryka zielona181,10,34,62
Rukiew wodna181,60,32,31,5
mrożony seler korzeniowy181,40,36,94,4
Szparagi181,90,23,71,5
Konserwowe szparagi192,10,72,51,5
Mrożony kalafior202,20,24,52,2
Rzodkiew biała201,30,14,21,6
Bakłażan211,10,16,32,5
Cykoria211,70,24,11
Seler korzeniowy211,60,37,74,9
Szczaw211,10,84,92,6
Kalafior222,40,252,4
Karczochy surowe222,40,12,610,8
Cebulki perłowe2320,531,5
Mrożone brokuły242,70,44,72,3
mrożona fasolka szparagowa242,20,26,83,5
Koper włoski242,40,32,84,2
mrożona marchew240,90,27,83,2
Konserwowe ogórki240,30,15,60,2
Por242,20,35,72,7
mrozony por242,20,35,72,7
Rukola242,60,72,11,6
Kapusta biała, mrożona261,50,26,72,3
Koper ogrodowy262,80,46,13,3
Rzepa261,10,38,23,5
Brokuły2730,45,22,5
Fasola szparagowa272,40,27,63,9
Kalarepa, mrożona2720,35,92
Kapusta czerwona271,90,26,72,5
Liście mniszka lekarskiego272,90,62,43
Marchew2710,28,73,6
Cebula, mrożona281,30,46,21,5
Dynia281,30,37,72,8
Papryka czerwona281,30,56,62
Papryka czerwona, mrożona281,30,56,62
Brukiew291,20,25,72,9
Fasola mung, kiełki2930,46,23
Jarmuż293,30,76,13,8
Kalarepa292,20,36,52,2
Kapusta biała291,70,27,42,5
Szczypiorek294,10,83,92,5
Cebula301,40,46,91,7
Papryka czerwona, konserwowa300,81,551,8
Topinambur (słonecznik bulwiasty)302,40,4412,1
Lucerna, świeże kiełki3140,72,11,6
Rzeżucha334,20,72,53,5
Buraki purée, mrożone341,60,18,62
Pietruszka, korzeń, mrożona342,30,59,54,4
Kapusta włoska, mrożona3530,472,3
Brukselka, mrożona364,50,58,45,2
Sałatka szwedzka, konserwowa360,40,18,60,3
Brukselka374,70,58,75,4
Burak381,80,19,52,2
Kapusta włoska383,30,47,82,6
Pietruszka, korzeń382,60,510,54,9
Ogórki z papryką, konserwowe410,30,19,90,3
Pietruszka, liście414,40,494,2
Pokrzywa4470,61,33,1
Cebula, konserwowa520,70,212,40,8
Pasternak571,60,615,54,5
Fasolka flageolot, konserwowa616,30,2156,7
Pikle, konserwowe621,30,215,51,9
Bób, mrożony636,80,413,45,6
Groszek zielony, konserwowy634,90,215,85,7
Bób667,10,4145,8
Chrzan674,50,618,17,3
Ziemniaki, mrożone691,70,116,51,4
Ziemniaki, wczesne691,80,116,31,3
Groszek zielony, mrożony726,40,416,35,8
Groszek zielony756,70,4176
Tofu767,84,22,21
Ziemniaki, średnio771,90,118,31,5
Ziemniaki, późne851,90,120,51,6
Sałatka z czerwonej kapusty, konserwowa881,10,121,91,5
Koncentrat pomidorowy, 30%925,61,516,72,8
Sos keczup931,8122,23,2
Kukurydza, konserwowa1022,91,223,63,9
Kukurydza, kolby, mrożona1053,61,422,53,2
Bataty1081,60,624,13,1
Kukurydza, kolby1103,71,523,43,3
Soczewica, kiełki11990,622,13
Soja, kiełki14113,16,79,62,6
Ciecierzyca, kiełki1448,80,725,52,8
Czosnek1466,40,532,64,1
Fasola biała, nasiona suche28821,41,661,615,7
Groch, nasiona suche29323,81,460,215
Kiełki pszenicy30224,47,850,733,4
Pyzy ziemniaczane w proszku3245,11,477,35,8
Soczewica czerwona, nasiona suche32725,4357,58,9
Płatki ziemniaczane3356,72,578,28
Skrobia ziemniaczana3430,60,183,90,4
Mąka sojowa odtłuszczona371471,238,417,5
Soja, nasiona suche38234,319,632,715,7
Mąka sojowa pełnotłusta4244523,520,111,9
*opracowane na podstawie – H.Kunachowicz, I.Nadolna, B.Przygoda, K.Iwanow „Tabele składu i wartości odżywczej żywności”, PZWL, Warszawa 2005

MADZIA

fot. pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *