Jeśli chcesz kiedyś stać się bogatym, mam dla Ciebie dobrą wiadomość – w 2016 roku 78% milionerów pochodziło z rodzin ubogich lub o średnich dochodach. Oznacza to, że wszyscy mamy szansę, by pewnego dnia stać się bogatym.
1. Wygląd wpływa na Twoje decyzje.
Ludzie mają tendencję do różnej oceny tej samej sytuacji w zależności od środowiska. Udowodniono to w pewnym eksperymencie, w którym poproszono grupę ludzi o ocenę produktów znajdujących się w dwóch obszarach – jednym z podłogą laminowaną, a drugim z dywanem. Respondenci chodzący po dywanie lepiej oceniali te same produkty.
Przykładowo, wybierając pracę, możesz zdecydować się na taką z ładnym wnętrzem biura, a jednocześnie odrzucić inną z perspektywą lepszego rozwoju kariery, która pozwoli pomnożyć posiadane pieniądze. Aby więc podejmować decyzje, które doprowadzą Cię do sukcesu finansowego, upewnij się, że kwestie wizualne nie mają na Ciebie wpływu.
2. Masz tendencję do ignorowania negatywnych rzeczy.
Często ignorujemy trudności i nieprzyjemne zadania, mając nadzieję na ich samoistne rozwiązanie. Jednak taka postawa może utrudnić Twój sukces. Negatywne opinie szefa, opóźnienia w płatnościach rachunków czy konflikty powstrzymują Cię przed wzbogaceniem się.
Aby uniknąć błędów, spróbuj wziąć pod uwagę wszystkie informacje i ocenić je tak krytycznie, jak tylko jesteś w stanie. Akceptowanie problemów i przyjmowanie krytyki nie jest łatwe, ale ich ignorowanie może uniemożliwić poprawę sytuacji.
3. Nie doceniasz wpływu lenistwa.
Przeprowadzono eksperyment, w którym badacze poprosili grupę ludzi, by wyobrazili sobie, że są lekarzami i mają wybierać rodzaj terapii dla pacjenta. Mieli wybór: spróbować leczenia, które doprowadziło do śmierci w 15% przypadków lub nie podejmować żadnego leczenia. W drugim przypadku śmiertelność wyniosłaby 20%.
13% spośród respondentów zdecydowało się nie próbować żadnego leczenia, ponieważ (jak określili) czuliby się mniej odpowiedzialni za śmierć pacjenta. Ta poznawcza pułapka sprawia, że wierzymy, iż bierność jest bezpieczniejsza, niż aktywność i podejmowanie ryzyka.
Możesz pracować więcej, niż inni, nauczyć się nowych umiejętności lub pomyśleć o własnym biznesie – wymaga to po prostu podjęcia ryzyka.
4. Nie używasz posiadanych zasobów.
Naukowcy spodziewają się, że liczba użytkowników ekonomii współdzielenia podwoi się do 2021 r. Dla niewtajemniczonych, ekonomia współdzielenia jest sposobem, w jaki konsumenci mogą udostępniać usługi i korzystać z nich bezpłatnie, za opłatą lub poprzez wymianę towarów. Dobrym tego przykładem są firmy takie jak Uber lub eBay. Platformy te dają nam możliwość dodatkowego dochodu z posiadanych aktywów. Możesz wynająć swój garaż, swoją ziemię, a nawet narzędzia, które posiadasz. Spójrz na swoje rzeczy i zobacz, jakie które mogą być przydatne dla innych. Stworzenie reklamy nie zajmuje dużo czasu, a daje możliwość zarobienia dodatkowego dochodu. Takie pieniądze można przeznaczyć na zaplanowaną na przyszłość inwestycję.
5. Planujesz budżet na okres krótszy niż rok.
Niektóre wydatki trzeba planować z kilkuletnim wyprzedzeniem. Jeśli chcesz kupić samochód, lepiej z góry zaoszczędzić pieniądze, niż brać kredyt. Jeśli nie masz długoterminowych celów, ryzykujesz wydanie swoich oszczędności lub zaciągnięcie pożyczki.
6. Nie znasz cen.
Jeśli nie znasz cen, w końcu wydasz więcej. Ekspozycja towarów wpływa na nas w sposób wizualny, sprawiając, że pokusa kupienia produktów w promocji jest wysoka – ale pamiętaj, ten sam produkt może być znacznie tańszy w innym sklepie.
7. Nie wydajesz pieniędzy na rozrywkę.
Jeśli uważasz, że filmy można oglądać w domu, jedzenie poza domem nie ma sensu lub że bilety na koncerty są zbyt drogie, po pewnym czasie poczujesz niezadowolenie ze swojego życia. Tnąc wydatki, możesz zmniejszyć wydatki na rozrywkę, ale nie rób się tego całkowicie. Spotkaj się ze znajomymi, ale zamiast porozmawiać w restauracji, zaproś ich do siebie na filiżankę herbaty.
8. Nie jesteś dobrym negocjatorem.
Niezwykle trudno jest odnieść sukces w pojedynkę, dlatego umiejętności negocjacji są nieodzowną cechą zamożnych ludzi. Najlepsi negocjatorzy zawsze mają najwyższe premie i wynagrodzenie, najlepsze środowisko pracy i wsparcie od swojego szefa (często sami są szefami). Jeśli negocjacje są dla Ciebie zbyt trudne, spróbuj doszkolić się poprzez kursy internetowe, aby uzyskać wskazówki, ale najlepiej ćwiczyć w prawdziwym życiu.
9. Nie wiesz, jak nawiązać relacje.
Bogaci ludzie mają zwykle kilku bardzo bliskich przyjaciół, podczas gdy najbiedniejsi należą do tych najsamotniejszych. Koncentrując się na pieniądzach, często zapominamy o naszych przyjaciołach. Problem w tym, że przyjaciele mają pozytywny wpływ na wiele aspektów naszego życia, w tym na finanse. Posiadanie kogoś, kto w ciebie wierzy, wspiera i bezinteresownie jest zawsze przy tobie, jest kluczowe.
10. Uważasz, że bycie bogatym jest złe.
Niektórzy uważają, że bogactwo jest czymś złym i prowadzi ludzi do zepsucia. Niekoniecznie. Możesz stać się bogatym i pozostać miłą osobą. W rzeczywistości, jeśli staniesz się zamożny, możesz uczynić ten świat lepszym miejscem. Obserwuj niektórych z najbardziej serdecznych miliarderów – dla akcji charytatywnych ofiarowują nie tylko swoje pieniądze, ale także swój czas i zasoby.
MADZIA
Fot. pixabay
źródło: brightside.me
Every when inside a although we opt for blogs that we read. Listed beneath would be the newest web pages that we opt for Meryl Jephthah Grobe