słodycze
CO W GARACH PISZCZY ZDROWIE

SŁODYCZE – TABELA WARTOŚCI ODŻYWCZYCH

Gotując w domu warto pamiętać, by posiłki były zdrowe i pełno wartościowe. Dlatego przygotowaliśmy tabele wartości odżywczych słodyczy zawartych w 100 g produktu. #zadbajozdrowie i #zostanwdomu

ProduktKalorycznośćBiałkoTłuszczWęglowodanyBłonnik
kcalgggg
Guma do życia10002,6brak danych
Lody owocowe80brak danychbrak danych20brak danych
Lody mleczno-owocowe1153319brak danych
Lody mleczne1275320brak danych
Lody śmietankowe22021715brak danych
Bułeczki z jabłkiem i kruszonką2706,7745,91,5
Melasa2702,9064,56
Bułeczki drożdżowe z jabłkami2726,27,247,32,2
Ciastka tortowe z owocami świeżymi2753,38,847,11,9
Ciasto drożdżowe2907,7847,71,5
Żelki3063072,30
Tort ananasowy3094,410,7490,6
Jagodzianki3167,45,2612
Jabłecznik ze świeżych jabłek3183,49,356,82,2
Torcik „Wuzetka”3185,811,1490,8
Budyń czekoladowy, w proszku3204,52,570brak danych
Krem owocowy, w proszku3220,5brak danych80brak danych
Miód pszczeli3240,3079,50
Eklery z bitą śmietaną3265,91835,50,4
Delicje szampańskie3274,111,252,80,7
Sernik krakowski3291413,438,20,5
Rogale kruche3318,27,259,41,8
Kisiel owocowy, w proszku332brak danychbrak danych83brak danych
Miód sztuczny3360,1082,50
Pierniki beskidzkie3383,51,677,31
Bułeczki drożdżowe, z nadzieniem serowym3398,56,961,71,8
Sernik wiedeński z polewą kakaową34012,618,132,10,5
Babka biszkoptowa3418,54,267,10,8
Bułeczki drożdżowe z powidłami śliwkowymi34376,565,22
Budyń waniliowy, śmietankowy, w proszku3460,5086brak danych
Ptysie z bitą śmietaną3465,524,925,70,3
Ciastka „Napoleonki”3486,116,943,50,7
Bułeczki drożdżowe, z nadzieniem makowym3527,88,163,82,6
Strucla z makiem3618,315,551,24,4
Sernik bez ciasta36313,518,336,80,7
Babka drożdżowa luksusowa368813,455,11,8
Pierniki alpejskie36849,766,30,9
Piernik z bakaliami3736,612,460,92,7
Placek z kruszonką3757,513,656,71,4
Sezamki z orzechami3769,626,129,43,3
Karmelki nadziewane3780,30,5920,3
Ciastka drożdżowe z truskawkami383813,658,51,8
Keks bakaliowy3856,517,553,73,6
Herbatniki z nadzieniem owocowym3903,816,158,61,5
Rożki z ciasta francuskiego z jabłkami392525,138,61,7
Ciastka ponczowe z kremem3934,617,355,30,8
Pieczywo półfrancuskie, z serem39610,71066,61,7
Jabłka w cieście francuskim3974,422,746,12,2
Karmelki twarde3990098,20
Krem waniliowy, w proszku4011,51369,5brak danych
Sezamki40210,226,434,73,5
Kakao rozpuszczalne4043,83,189,81
Cukier4050099,80
Pieczywo półfrancuskie, z dżemem4108,39,9732
Pączki tradycyjne4147,615,562,11,5
Irysy, krówki4214,310,776,10
Ciastka francuskie ze śliwkami4355,326,645,41,6
Ciasto kruche podstawowe4355,523,651,41,1
Babeczki z kremem śmietankowym4378,120,456,11,1
Herbatniki4378,21176,81,3
Herbatniki „Corso”440517,267,11,3
Sernik z makiem44412,523,4493,1
Baton Bounty Milk4484,225,256,75,4
Baton Milky Way4483,616,271,80,5
Kakao 16%, proszek44818,221,750,65,7
Czekolada nadziewana4503,917,668,80,3
Baton Mars4513,618,268,91
Ciastka „Karpatki”4564,930,840,70,4
Krem czekoladowy, w proszku456416,573brak danych
Herbatniki z cukrem4606,717,270,71,6
Herbatniki kokosowe4736,425,259,84,5
Herbatniki kakaowe4746,922,362,91,6
Groszek ptysiowy47614,930,237,61,2
Baton Twix4835,323,264,21
Markizy4835,62364,31,2
Herbatniki w czekoladzie4896,32463,11,2
Herbatniki w czekoladzie z orzechami492623,764,71,2
Herbatniki z czekoladą4935,925,561,21,2
Marcepan493825591
Baton Snickers4979,728,952,62,9
Herbatniki z nadzieniem czekoladowym4975,527,957,31,3
Nugat50052466brak danych
Herbatniki sezamowe5038,128,655,72,2
Chałwa z bakaliami51016,534,439,85,6
Faworki luksusowe5118,831,649,51,2
Chałwa waniliowa51614,233,146,45,7
Chałwa kakaowa51714,633,545,75,9
Wafle nadziewane5198,327,560,71,2
Czekolada kawowa5265,52962,71,8
Pasta orzechowa do chleba52843158,4brak danych
Czekolada deserowa5315,328,9641,4
Chałwa z orzechami53717,737,438,75,7
Chipsy bekonowe5375,93852,28,7
Czekolada mleczna z orzechami laskowymi5398,630,957,30,4
Chipsy paprykowe54964050,48,4
Czekolada mleczna5499,832,854,70,7
Chipsy solone5525,640,749,98,3
Wafle w czekoladzie5537,433,955,60,7
Czekolada gorzka5546,734,356,61,7
Czekolada śmietankowa z orzechami laskowymi5858,642,345,72,3
*opracowane na podstawie – H.Kunachowicz, I.Nadolna, B.Przygoda, K.Iwanow „Tabele składu i wartości odżywczej żywności”, PZWL, Warszawa 2005
MADZIA
fot. pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *