CO W GARACH PISZCZY LIFESTYLE MACIERZYŃSTWO I CIĄŻA URODA ZDROWIE

RATUNKU UPAŁ!

Wiem, że zabrzmi to szokująco, ale czy wiecie, że w Polsce panuje teraz temperatura zbliżona do tej w Teksasie? W Chorwacji również dominuje 30 stopni, a na plaży w Los Angeles wzdychają – u nas o 10 stopni mniej niż w Warszawie…  Upały nawiedziły nas wszystkich i o ile ktoś je lubi – zazdrościmy podejścia do sytuacji. My niestety cierpimy i cierpią też nasze organizmy, mimo, że początkowo nie wysyłają żadnych poważniejszych sygnałów.

Nawet jeśli lubisz gorącą aurę, pamiętaj!

Czapeczka nie tylko jest dla dziecka – ciebie też obowiązuje nakrycie głowy na słońcu.

Pij dużo – ale może niekoniecznie drinki, chociaż są takie pyszne i zimne. Postaw na niegazowane napoje, bez cukru – idealna jest niegazowana woda mineralna.

Gdy czujesz ból głowy i osłabienie – schowaj się w cieniu, a najlepiej uciekaj do domu pod wiatraczek.

Jeśli nie masz w domu płynów/saszetek nawadniających – rozpuść w dużej butelce wody małą łyżeczkę soli. To pozwoli na zatrzymanie wody w organizmie.

Jeśli cierpisz na nadmiar gotówki – zainstaluj w domu klimatyzację. Naprawdę, nie będziesz żałować ani jednej wydanej złotówki.

I ostatnia porada – głowa do góry! Jeszcze tylko lipiec, sierpień… I wszystko wróci do normy. Porada bonus: nam czasami pomaga włączanie filmików z mroźną zimą, po minucie i odpowiednim nastawieniu można nawet poczuć na karku zimny dreszcz…

OLA

fot. pixabay

Turystyka - porównaj na Ceneo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *